ده درس بزرگ که در سال 92 آموختم

یک سال دیگر گذشت،  این ثانیه ها   عمر را به یغما می برند ، مهم این است که رو به نور حرکت کنیم وهرروز بیاموزیم  ومن در طول این یک سال که در آستانه چهل وسه سالگی هستم  دهها کتاب را خواندم ودهها یادداشت را نوشتم  .  بعضی از یادداشت هایم در  مجلات وسایت ها منتشر شد اماآنچه در زیر می آید  گزیده آن آموخته هاست به سبک گزین گویه شاید ترا نیز فایده ای باشد:

1-آموختم که :  سازماندهی مجدد آموخته ها مهم تر از آموختن است.

2- از نوشته های جیم کالینز آموختم باید لیست کنم کارهای ممنوعه را بنویسم.

3-از نوشته های استیو جابز در یافتم که (اگر امروز آخرین روز زندگی ات باشد چکار می کنی)

4- واز -رائو -کارشناس کسب وکار اینترنتی آموختم : کسی که انر ژی واستعداد دارد شاه است.

کسی که فقط انرژی دارد شاهزاده است

کسی که فقط استعداد دارد گدا ست.

5- آموختم که موفقیت شنانسی نیست زیرا در تحقیقی مشخص شده که میلیونر ها در هفته 59 ساعت مطالعه می کنند.

6- آموختم  آنچه از همه مهم تر است ، ساعاتی نیست که کار می کنید بلکه ارزش کاری است ، که روی آن ساعت ها وقت  می گذارید.

7- آموختم که تنها سوال ومهمترین سوالی که باید از خود بپرسم این است که من از زندگی چه می خواهم؟

8- ومهمترین آموخته من این بود که اگر آنچه را می دانم ثبت نکنم وبه آیندگان هدیه نکنم مصداق این سخن ام که می فرماید : وقتی میمیریم مانند این است که کتابخانه ای آتش بگیرد

راستی اگر سعدی بعد از 50 سال سفر نمی نوشت ما  کجا بودیم؟ وچه سعدی هایی که ننوشته اند ومرده اند.

9 در این سال کتاب فرمول  نابغه ها را خواندم واین سه نکته را آموختم :

الف- نابغه ها افکار باز وکنجکاوانه دارند

ب- نظام مند به مسائل رسیدگی می کنند

ج- با پرسیدن یک سری سوال به مسائل نزدیک می شوند

10- از فردین معصومی فر دوست وهمکارم آموختم هرگز نباید پشت مدرک تحصیلی  مان  پنهان شویم .

ده درس بزرگ که در سال 92 آموختم

آموختم ,ها ,سال ,، ,کسی ,آموخته ,این است ,است که ,آموختم که ,کسی که ,که در

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

دانلود فایل حقیقتی که بماند ،نماندن و گذر است کلمات کلیدی در سئو مطالب اینترنتی Latoya دانشگاهی منبع مقاله مشاهده قبض برق آب تلفن گاز هنرستان دکتر حسابی فر د یس هوای پاک آب سرد کن و تصقیه آب